Poprvé mne asi v roce 1984 posadil na koně otec, který tehdy jezdil a napravoval zkažené a životunebezpečné dostihové koně ve Svazarmu. Prvního vlastního koně (hucula) jsme domů pořídili v roce 1994 a přes hobby westernové ježdění na Českém teplokrevníkovi a kurzy horsemanshipu Václava Bořánka jsem postupněl dojel až do roku 2007, kdy se projevily geny po předcích pocházejících ze zámku Konopiště, z nichž zejména Karel Dráb na přelomu 19. a 20. století působil jako osobní kočí následníka trůnu Ferdinanda d´Este.

V roce 2008 jsme pořídili prvního chladnokrevníka a od tohoto roku se neustále vzdělávám u těch nejlepších - mistra Evropy v ovladatelnosti dvouspřeží s kládou a držitele dekretu od krále Karla III. na vzdělávání kočích ve Velké Británii, Josefa Svobody a jeho pravé ruky, veterinářky Jindřišky Svobodové.

Bohaté zkušenosti jsem získal nejen v lesním provozu na České Sibiři, ale také při působení na Šumavě v rámci projektu Návrat koní na Šumavu, nebo při jízdách s kočárem u zámku Štiřín.

O získané znalosti se rád podělím - individuální přístup zaručuji.

                                                                            Jiří Dráb